Kiskutatók éjszakája

A Széchenyi István Egyetem pénteki rendezvénye, a Kutatók éjszakája, idén is rengeteg kisdiákot vonzott az egyetem falai közé, akik számos programon vehettek részt, illetve ügyességüket, rátermettségüket bizonyítva izgalmas feladatokat oldhattak meg, melyekkel csapatuk számára értékes pontokat gyűjthettek. Az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar Nemzetközi Tanulmányok és Kommunikáció Tanszéke képviseletében Dr. Boldizsár Boglárka, Csapóné dr. Horváth Andrea és Dr. Makkos Anikó szervezésében három korosztályból érkező kisdiákok és középiskolás tanulók csillogtathatták meg idegennyelv-tudásukat angol és német nyelvből. A diákcsoportok a megoldandó feladatok által visszarepülhettek a dinoszauruszok korába, illetve számos érdekes modern találmánnyal is megismerkedhettek, és számot adhattak a csetelés során elsajátított nyelvi rövidítések ismeretéről is. Az eseményre a B1-es előadóterem is új köntösbe öltözött, a hangulatot nemcsak a háttérben szóló John Williams komponálta Jurassic Park zenéje, hanem a padlóra elhelyezett színes dinoszaurusz lábnyomok és a kivetítőn megjelenített különféle fajtájú dinoszaurusz képek is fokozták. A csapatok örömmel vetették bele magukat a játékos ügyességi feladatok megoldásába, és kellemes élményekkel távoztak erről az állomáspontról. Jövőre is szeretettel várjuk a hozzánk érkező diákokat!

Fotók a rendezvényről

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!