Hírek
Pannon ösztöndíjjal a Széchenyi Egyetemről Tahitire
A Széchenyi István Egyetem 2024. év elején írt alá Erasmus megállapodást a Punaauiában (Tahiti) működő Francia Polinézia Egyetemmel Somogyi Norbert TéT szakdiplomata és a Széchenyi István Egyetem partnere, a Strasbourgi Egyetem Pedagógiai Kara (INSPE) közvetítésével. A Franciaország tengerentúli területének számító Francia Polinézia a Csendes-óceán szívében, festői környezetben található, egyeteme különös hangsúlyt fektet a helyi polinéz kultúra, a polinéz és a francia nyelv és a természeti erőforrások megőrzésére, miközben nemzetközi szinten is elismert képzéseket kínál.
Beszámoló a 2024 őszi TMDK Nemzetközi Tanulmányok szekcióiról
Egyetemünk 2024. november 26-án rendezte meg a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia őszi fordulóját. A Nemzetközi Tanulmányok BA szakos hallgatók két szekcióban mutatták be előadásaikat.
A Nemzetközi Tanulmányok II. szekció versenyzői és a zsűri tagjai.
Az év egyetemi sportolóit díjazták a Ludovika Arénában
A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség 2024. december 3-án tartotta meg az Év Egyetemi Sportolója Díjátadó Gálát, amelynek helyszíne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénája volt. Az ünnepségen az Egyetemi Európa- és Világbajnokságon kiemelkedő eredményeket elért sportolókat jutalmazták, köztük Shah Amir Nemzetközi tanulmányok alapszakos, angol képzésben tanuló hallgatót is.
A sportolók felkészítését Dr. Alföldi Zoltán irányította, aki munkájával hozzájárult a versenyzők kimagasló teljesítményéhez.
Hogyan kommunikál egy közlekedésmérnök?
Hogy mennyire fontos a kommunikáció a mérnöki szakmában, nem mindig egyértelmű a hallgatók számára. A Kommunikáció a mérnöki gyakorlatban című kurzus erre a képességre készíti fel az alapképzésen tanuló, közlekedésmérnök hallgatókat. Mivel a valós példák a legékesszólóbbak, ezért a kurzus két oktatója, Dr. Makkos Anikó egyetemi docens és Hajszán Júlia tanársegéd (Nemzetközi Tanulmányok és Kommunikáció Tanszék) vendégeket hívott egy tanórára, hogy a hallgatók közvetlen betekintést kaphassanak a közlekedésmérnöki munkába a kommunikáció szempontjából.
Nemzetközi Tanulmányok szekciók az egyetemi TMDK 2024 tavaszi rendezvényén
Április 24-én került megrendezésre Egyetemünkön a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia tavaszi fordulója. A Nemzetközi Tanulmányok alapszakos hallgatók két szekcióban tartották előadásaikat.
Tanszéki kitüntetések az Ünnepi Szenátusi Ülésen
2024. március 14-én került sor egyetemünkön az Ünnepi Szenátusi Ülés rendezvényre, amelynek során a frissen doktorrá avatottak és a nyugdíjba vonuló kollégák köszöntése mellett minden évben díjak, kitüntetések átadására is sor kerül.
A kitüntetettek az oklevelek átvételét követően
Balról jobbra: Czechmeister Mónika, Ablonczyné Prof. Dr. Mihályka Lívia, Faludi-Jári Annmária, Dr. Szőke Júlia
MENTÁLIS AKADÁLYVERSENY 2024
MENTÁLIS AKADÁLYVERSENY KÖZÉPISKOLÁS TANULÓK RÉSZVÉTELÉVEL
Január 25-én második alkalommal került megrendezésre a mentális akadályverseny „Nyomozás” címmel a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karán a Nemzetközi tanulmányok és Kommunikáció Tanszék szervezésében.
A vetélkedőre 21 háromfős középiskolás csapat nevezett. A program iránti nagy érdeklődést mutatja, hogy hat győri és egy csornai középiskolából érkeztek versenyzők: az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont, a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum, a Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium, a Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Soproni SZC Hunyadi János Technikum csapatai is képviseltették magukat a tanulmányi versenyen.
A versenyzők feladata egy bűntény körülményeinek kinyomozása volt, amelyhez a nyomokat általános műveltségi, logikai, matematikai feladványok megfejtésével kapták meg a résztvevők. A köszöntő után Karunkon különböző helyszíneken, például a könyvtárban, a kiállítótérben szemináriumi és előadó termekben „nyomoztak” a diákok, így belülről működés közben is megismerhették az intézményt, miközben a kihívást teljesítették.
A jó hangulatú programon a feladványt minden résztvevő csapat megoldotta részben vagy egészben. A megoldások kidolgozottsága és a teljesítés időtartama alapján három díjat adtunk ki. Első helyezést ért el azonos pontszámmal a Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium két csapata Csöngei Kata, Krausz Nikolett és Csizmadia Fanni (Trió csapat), valamint Torma Kevin, Takács Zalán és Berki Attila (Obben’s csapat). Második helyezett lett Orosz Emese, Varga Adél és Varga Lili (Csipicsapat) a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumból. A nyertes csapatok az oklevél mellett az Apáczai Karon tanulók oktatási és kutatási tevékenységét támogató Jövőért Alapítvány adományát, egy elektronikai eszközökből álló ajándékcsomagot illetve idegennyelvű kiadványokat vehettek át. A versenyre érkező minden résztvevő pedig a program végén a Széchenyi Egyetem ajándéktárgyaival lehetett gazdagabb.
Szeretettel gratulálunk a győzteseknek és minden résztvevőnek!
Bízunk benne, hogy hasznos időtöltést és felhőtlen kikapcsolódást jelentett ez a program a középiskolás fiatalok számára, ezért tervezzük, hogy jövőre ismét szervezünk hasonló játékos vetélkedőt. Találkozunk jövőre!
Szervezők:
Dr. Boldizsár Boglárka
Dr. Fejes-Nádai Julianna
Dr. Lőrincz Ildikó
Dr. Pátkainé Bende Anna